Boys Wrestling
   League  Overall
 WLWL
Mount Baker5070
Bellingham5050
Ferndale4143
Burlington-Ed4141
Blaine3232
Squalicum3235
Lakewood3263
Sedro-Woolley3333
Nooksack Valley2323
Lynden1414
Anacortes1517
Meridian0505
Sehome0606


Complete Standings
(Including JV & C Teams)
Monday, Jan 27
Awaiting Score
Burlington-Ed
Squalicum *


SqualHS
Tuesday, Jan 28
7:00 PM
Lynden
Sedro-Woolley *


SWHS
Wednesday, Jan 29
** RESCHEDULED / Tue, Jan 28 **
Lynden
Sedro-Woolley *


6:00 PM
Duals: Sehome and Meridian
Sehome
Meridian
Anacortes *


AHS
6:00 PM
Squalicum
Mount Baker
Ferndale
Burlington-Ed
Bellingham *


BHS
7:00 PM
Nooksack Valley
Lakewood *


LWHS
7:00 PM
Blaine
Squalicum *


SqualHS
Friday, Jan 31
6:00 PM
Oak Harbor
Anacortes *


AHS
Saturday, Feb 1
Time TBD
Beserker Tournament
White River
Timberline
Spanaway Lake
Seattle Academy
North Kitsap
Mariner
Lindbergh
Lakes
La Center
Kentridge
Kent Meridian
Hanford
Franklin Pierce
Blaine
Bellarmine
Curtis *


CHS
8:00 AM
Kentwood JV Tournament
Tahoma
Sumner
Stadium
Squalicum
Shelton
Rogers (Puy)
Redmond
Peninsula
Kentlake
Kent Meridian
Hazen
Graham Kapowsin
Emerald Ridge
Eatonville
Decatur
Bonney Lake
Auburn Riv
Kentwood *


KWHS
sponsor: *Sehome High Schoolsponsor: Swinomish Casino
sponsor: Performance Physical Therapysponsor: *Sehome High School

Schedule:
Show Transportation

2019-20 Varsity Boys Wrestling Schedule

Regular Season - Completed Games

  Date Sehome Opponent  
Fri, Dec 6 Butch Mullins JV Tournament
Sat, Dec 7 2019 Return of the Seahawk
Sehome 17 Chief Sealth (Host) 9
Bellevue Christian 18
Ballard 19
Bellevue 25
Cascade Christian 13
Cleveland 15
Clover Park 24
Evergreen 12
Garfield 22
Hazen 23
Ingraham 2
Jackson 7
Juanita 11
Mt. Tahoma 10
Nathan Hale 21
North Creek 5
Port Townsend 4
Rogers (Spokane) 3
Skyline 6
Sammamish 26
Squalicum 14
Stanwood 1
Tyee 16
West Seattle 20
* Wed, Dec 11 Sehome 24 Lakewood 54
* Wed, Dec 11 Sehome 15 Sedro-Woolley 57
Fri, Dec 13 Battle at the Border
Sat, Dec 14 Battle at the Border
* Wed, Dec 18 Sehome 37 Anacortes 39
Sat, Dec 21 Graham Morin Invitational
Sat, Jan 4 Everett Classic
Sat, Jan 4 Mount Baker Invitational
* Thu, Jan 9 Sehome 30 Burlington-Edison 63
Sat, Jan 11 Storm JV Tournament
Sat, Jan 18 Marysville Premier
Sehome 0 Marysville-Pilchuck (Host) 85
Bethel 73
Decatur 71
Edmonds-Woodway 129
Granite Falls 95
Glacier Peak 106
Jackson 82
Kentwood 173
Lakewood 49
O'Dea 64
Omak 0
Squalicum 0
Stanwood 159
Wenatchee 89
Woodinville 44
* Wed, Jan 22 Sehome 18 Bellingham 61
* Wed, Jan 22 Sehome 28 Squalicum 41
Sat, Jan 25 Emerald Ridge Invite
Sat, Jan 25 Oak Harbor JV Invite

Regular Season - Remaining Games

  Date Opponent Time Place  
Wed, Jan 29 Duals: Sehome and Meridian
Anacortes (Host)
6:00 PM Away AHS

Post Season (If Qualified)

  Date/Time Event  
 Feb 7, 6:00 PM
Feb 8, 10:00 AM
2A Sub-Regionals at Sedro-Woolley High School
 Feb 15, 12:00 AMRegionals at White River HighSchool Gym
 Feb 21, 12:00 AM
Feb 22, 12:00 AM
WIAA State Championships at Tacoma Dome