North Sound Conference Boys Track Schedule
Home   |   Schedule   |   Standings   |   Photos


Schedule:
Thursday, March 14, 2019
  Visitor Home Time  
Shoreline Jamboree 3:30 PM
Kings
Shorewood
Shorecrest
Oak Harbor Jamboree 3:30 PM
Coupeville
South Whidbey
Oak Harbor
Granite Falls Track Jamboree 4:00 PM
Cedarcrest
Marysville-Getchell
Granite Falls
Saturday, March 16, 2019
  Visitor Home Time  
Bothell   0
Sultan   0
Wenatchee   0
Seattle Academy   0 10:00 AM
Thursday, March 21, 2019
  Visitor Home Time  
* NS #1 at Sultan 4:00 PM
Cashmere
Cedar Park Chr. (Bothell)
Kings
Sultan
* NS #1 at Coupeville 4:00 PM
Granite Falls
South Whidbey
Coupeville
Thursday, March 28, 2019
  Visitor Home Time  
* NS #2 at King's 4:00 PM
Coupeville
South Whidbey
Kings
* NS #2 at GF 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Sultan
Granite Falls
Saturday, March 30, 2019
  Visitor Home Time  
KM Invite 8:30 AM
Auburn Mountainview
Bonney Lake
Decatur
Kennedy Catholic
Kings
Kingston
Lake Washington
Lakeside
Lincoln
Northwest
Northwest Christian (Lacey)
Peninsula
Puyallup
Sammamish
Stadium
Sumner
Timberline
Todd Beamer
University Prep.
Kent Meridian
Holder Relays 10:00 AM
Cheney   0
Ellensburg   0
Juanita   0
Pullman   0
Selah   0
Sultan   0
Toppenish   0
Wapato   0
Eisenhower   0
Coupeville Invite 11:00 AM
Clallam Bay
Coupeville
* Cedar Park Chr. (Bothell)
Coupeville 11:00 AM
       Coupeville Host
Thursday, April 11, 2019
  Visitor Home Time  
* NS #3 at GF 4:00 PM
South Whidbey
Sultan
Granite Falls
* NS #3 at Coupeville 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Kings
Coupeville
Saturday, April 13, 2019
  Visitor Home Time  
Mountlake Terrace Invite 9:30 AM
Anacortes   0
Archbishop Murphy   0
Ballard   0
Bishop Blanchet   98
Blaine   0
Eastside Prep.   0
Everett   0
Friday Harbor   0
Lummi Nation   0
Marysville-Getchell   0
Marysville-Pilchuck   0
Nooksack Valley   0
North Creek   0
North Mason   0
Sammamish   0
Sehome   0
South Whidbey   98
Squalicum   0
Mountlake Terrace   76
King's Invitational 11:00 AM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Concordia Christian Academy
Northwest Christian (Lacey)
Kings
Cashmere Invitational 12:00 PM
Cascade
Castle Rock
Chelan
Deer Park
Okanogan
Omak
Pateros
Quincy
Sultan
Cashmere
Tuesday, April 16, 2019
  Visitor Home Time  
* Picture Day 2:45 PM
Sultan
Thursday, April 18, 2019
  Visitor Home Time  
* NS #4 at South Whidbey 4:00 PM
Granite Falls
Kings
South Whidbey
* NS #4 at Sultan 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Coupeville
Sultan
Saturday, April 20, 2019
  Visitor Home Time  
Viking Classic 12:00 PM
Arlington
Eastmont
Kings
Redmond
Yelm
Lake Stevens
       More Info
Thursday, April 25, 2019
  Visitor Home Time  
* NS #5 at South Whidbey 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Coupeville
South Whidbey
* NS #5 at King's 4:00 PM
Granite Falls
Sultan
Kings
Thursday, May 2, 2019
  Visitor Home Time  
North Sound Conference Championships 4:00 PM
Coupeville
Cedar Park Chr. (Bothell)
Kings
South Whidbey
Sultan
Granite Falls
Thursday, May 9, 2019
  Visitor Home Time  
District 1 1A Sub-Districts 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Coupeville
Granite Falls
Kings
Meridian
Mount Baker
Nooksack Valley
South Whidbey
Sultan
Lynden Christian
Saturday, May 11, 2019
  Visitor Home Time  
District 1 1A Sub-Districts 4:00 PM
Cedar Park Chr. (Bothell)
Coupeville
Granite Falls
Kings
Meridian
Mount Baker
Nooksack Valley
South Whidbey
Sultan
Lynden Christian
Thursday, May 16, 2019
  Visitor Home Time  
Bi-District Championships TBD
Cedar Park Chr. (Bothell)
Granite Falls
Kings
Lynden Christian
Meridian
Mount Baker
Nooksack Valley
South Whidbey
Sultan
Coupeville
Saturday, May 18, 2019
  Visitor Home Time  
Bi-District Championships TBD
Cedar Park Chr. (Bothell)
Granite Falls
Kings
Lynden Christian
Meridian
Mount Baker
Nooksack Valley
South Whidbey
Sultan
Coupeville